Pielgrzymka do Medjugorie

Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie – z Podlasia na Bałkany

Przez Słowację, Węgry, Chorwację i Czechy do Bośni i Hercegowiny

Data wyjazdu: 16.10-24.10.2023

Cena: 2 850 zł + 120Euro (promocja do końca SIERPNIA)

Zapewniamy:

 • 8 noclegów w hotelach 3* (w tym 4 noce w Medjugorie);
 • śniadania i obiadokolacje;
 • opieka pilota na całej trasie i lokalnych przewodników;
 • opiekę duszpasterską księdza;
 • ubezpieczenie NNW i KL;
 • bilety wstępów;
 • przejazd wygodnym autokarem o wysokim standardzie;
 • system indywidualnego nagłośnienia podczas zwiedzania.

Szczegóły wycieczki w plikach PDF:

Harmonogram wyjazdu:

 • I dzień  – Słowacja – Rajecka Leśna, Ćićmany
  Wyjazd z Białegostoku o godzinie 4:30. Przyjazd do Słowacji, zwiedzanie – Rajeckiej Leśnej – „Słowackie Betlejem” z cudowną rzeźbą Frivaldzkiej Marii Panny, golgota i droga krzyżowa. Dalsza podróż do Ćićmanów – malowanej wioski, „żywy skansen” w którym mieszkańcy wioski tradycyjnie przyozdabiają swoje domy malowanymi wzorami. Przyjazd do hotelu w Słowacji na kolację i nocleg.
 • II dzień  – Węgry- Esztergom, Tihany
  Śniadanie, wyjazd do Esztergom – największej bazyliki na Węgrzech siedziba arcybiskupa. Następnie do Tihany – Opactwo Benedyktynów nad Balatonem. Przyjazd do hotelu w Chorwacji w Ludbregu na obiadokolację i nocleg.
 • III dzień  – Chorwacja – Ludbreg, Bośnia – Medjugorie
  Śniadanie, Msza Święta w Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa w Ludbregu, miejsca w którym przed 600 laty, w czasie sprawowanej eucharystii, dokonał się Cud Eucharystyczny przemiany wina w krew. Przejazd do Medjugorie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 • IV dzień  – Bośnia Medjugorie
  Śniadanie, przejazd w pobliże góry Podbrdo i uczestnictwo w procesji różańcowej na Górę Objawień, do miejsca pierwszych objawień, w którym Matka Boża przekazała sześciorgu widzącym Orędzie Pokoju. Udamy się również do Niebieskiego Krzyża, ustawionego u podnóża Góry. Czas na modlitwę indywidualną oraz udział w wieczornym programie modlitewnym : różaniec, międzynarodowa Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 • V dzień  – Bośnia Mostar
  Śniadanie, wyjazd do Mostaru, zwiedzanie – zabytkowe centrum miasta: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz zielnica Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety. Góra Križevac, na której szczycie znajduje się 8-metrowy krzyż wzniesiony na pamiątkę 1900. rocznicy męki Jezusowej. Wokół krzyża zostały wmurowane relikwie Krzyża Świętego. Czas na modlitwę indywidualną oraz udział w wieczornym programie modlitewnym : różaniec, międzynarodowa Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 • VI dzień  – Chorwacja – Dubrovnik
  Śniadanie, przejazd do Dubrownika –„Perły Adriatyku”– malowniczo położonego miasta o wspaniałym klimacie, licznych zabytkach i niezwykłych uliczkach: ponad 20 bastionów i baszt z X-XV wieku, pałac Rektorów, pałac Sponza – archiwum dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów Mala Braća, najstarsza apteka w Europie (od 1317 roku), gotycki klasztor Dominikanów, renesansowy kościół św. Spasa, barokowy kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej), wielka studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Stare Miasto Dubrownik zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Czas na modlitwę indywidualną oraz udział w wieczornym programie modlitewnym : różaniec, międzynarodowa Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 • VII dzień  – Chorwacja – Split, Zagrzeb
  Śniadanie, przejazd do Splitu: zwiedzanie: katedry z dzwonnicą pw. św. Dujama biskupa i męczennika – założyciela miasta, świątyni Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Gospa od Otoka w Solinie z kościołem poświęconym NMP, powstałym w miejscu ważnej wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Przyjazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.
 • VIII dzień  – Chorwacja – Zagrzeb, Marija Bistrica, Morawy – nocleg
  Śniadanie, zwiedzaie Zagrzebia Kamienna Brama z ocalałym z wielkiego pożaru w 1731 roku obrazem Matki Bożej z Kamiennej Bramy – patronki miasta Zagrzebia, plac Bana Jelačicia. Przyjazd przejazd na Mszę Świętą do Mariji Bistricy – Sanktuarium Narodowego Chorwacji, modlitwa przed cudownym wizerunkiem Madonny Bystrzyckiej z Dzieciątkiem z XV wieku, przed którym modlił się także w 1998 roku papież Jan Paweł II podczas jednej z trzech pielgrzymek papieskich do Chorwacji. Przyjazd na obiadokolację w nocleg na Morawach ( Hodonin).
 • IX dzień  – Czechy – Ołomuniec, powrót do Białegostoku
  Śniadanie, wyjazd do Ołomunca – spacer po Starym Mieście historycznej stolicy Moraw – rezerwat architektoniczny wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Kolumna Św. Trójcy, katedra, ratusz z zegarem astronomicznym, barokowe kościoły, Kaplica św. Jana Sarkandra. Powrót do Białegostoku w godzinach wieczornych .

Zapisy online

Zapraszamy do zapisów online!

Warunkiem rezerwacji jest wysłanie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata zaliczki 1 000 zł na konto PHU WAGANT  nr 90 1160 2202 0000 0003 4473 4080. W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko.

Menu